אייאמס. תזונה משובחת לכל החיים יוקנובה. תזונה שמבינה את הכלב שלך
באנר אייאמס
באנר הרשמה יוקנובה
טלפון לשירות לקוחות יוקנובה
באנר סרטונים יוקנובה
הזנת הכלב המבוגר

אחת התכונות הנערצות עליינו בחיות המחמד שלנו היא "ילדותיותן" הכמעט נצחית ותעיד על כך הפנייה אליהן בשפה מתנגנת וילדותית. ובכל זאת, כמו כולנו, גם הן מזדקנות ומהר מידי למגינת ליבנו.

עליה ברמת החיים ובתוחלת חיינו מלווה גם את מחמדינו בזכות מודעות, טיפולים מונעים, היגיינה, רפואה וטרינרית מתקדמת וכמובן מזון משופר לגיל השלישי.

הכלב הקשיש  פעיל פחות, מערכות גופו יעילות פחות ויכולתו להשתקם ממחלות וטראומות מוגבלת ואיטית יותר. השינויים החלים בגופו כוללים ירידה בתיפקוד מערכת החיסון, אבדן המסה השרירית, דלקות פרקים, בעיות שיניים וחניכיים, אי סדירות במערכת העיכול, משקל עודף, אבדן חיוניות העור וירידה באיכות הפרווה.

ברמה הפיזיולוגית, "הזדקנות" מחלישה את יכולת הכבד לנטרל רעלים, הכליות לסנן חומרי פסולת, הלב וכלי הדם לעמוד במאמצים ומערכת החיסון להתמודד עם מחלות זיהומיות.

ברמה המטבולית, שינויים ניכרים בחילוף החומרים של הפחמימות וחומצות השומן בגוף עלולים לגרום לסכרת מחד ועודף משקל מאידך הכרוכים זה בזה.

חשיבותה הרבה של תזונה מאוזנת לכלבים מזדקנים היא בהתייחסותה למכלול השינויים המתרחשים בו זמנית:
שמירה על משקל אופטימלי, בריאות המפרקים, הגיינת הפה, מניעת דלקות, סיוע למערכת החיסון והקטנת הצטברותם של הרדיקלים החופשיים (התורמים להזדקנות) בתאי הגוף.
בעזרת מזון לכלבים מבוגרים (Senior Diet)ניתן להתמודד טוב יותר עם כל השינויים הבלתי נמנעים הללו.

חלבון איכותי מן החי בלבד (עוף או כבש לדוגמא) ברמות גבוהות מרמות החלבון הדרושות לכלב בוגר ובנעכלות גבוהה מסייע להתמודד עם אבדן המסה השרירית וירידה בתיפקוד מערכת החיסון הזקוקה לחלבונים הבונים את נוגדני המערכת.

שומן וקלוריות ברמות מופחתות מתאים לירידה בחילוף חומרים וברמת הפעילות וימנע השמנת יתר. 

פחמימות בעלות אינדקס גליקמי נמוך כמו שעורה ודורה מספקות אנרגיה זמינה לגוף וממתנות את עליית הסוכר בדם בעקבות ארוחה ותורמות בכך לחילוף חמרים מאוזן יותר. תוספת הוויטמין L-קרניטין מסייעת לשריפת השומנים, מונעת השמנה העלולה בגיל מבוגר לתרום לסכרת.

סיבים התוססים בחלקם כמו סלק סוכר, מסייעים לתיפקוד המעי, הן בשיפור תנועת המעי והן בשיפור בזרימת הדם לדפנות המעי. תוספת סיבי FOS מייצבת את אוכלוסיות החיידקים המסייעים לעיכול על חשבון החיידקים הפתוגנים.

חשיבותם הרבה של נוגדי החימצון (אנטיאוקסידנטים) היא בסילוק חומרי הפסולת של התאים. כך למשל ויטמין E, ביטא קרוטן ולוטאין משפרים את תיפקודם של תאי הדם הלבנים החיוניים למערכת חיסון תקינה.

חומרים תומכי סחוס : גלוקוזמין וכוינדרוטין המהווים את אבני הבנין של סחוסי המפרקים ומקילים על צליעות וקשיי הליכה במקרים (נפוצים) של דלקות פרקים כרוניות.

 נוסחה דנטאלית להגנה כפולה על כול השיניים להפחתת הצטברות אבן שן .

 תוספת של חומצות שומן חיוניות אומגה 3 ואומגה 6 ביחס אנטי דלקתי לבריאות העור והפרווה .

תוספת חומצת שומן GLA
שיצורה פוחת עם השנים תורמת לכושר הגוף להתמודד טוב יותר עם דלקות.

מתי הופך הכלב הבוגר למבוגר? שאלה פשוטה ותשובות לה רבות. מקובל להתייחס לגיל השלישי כאל השליש האחרון או הרבע האחרון של תוחלת החיים הממוצעת. כך לדוגמא, אם תוחלת החיים הממוצעת של כלבי טרייר קטנים (השוקלים פחות מ-10 ק"ג) היא 15 שנים, כלבים אלה יהפכו לקשישים בגיל 11 לערך. כלבים גדולים יותר חיים פחות והחישוב בהתאם.

את כל המרכיבים המוזכרים כאן וחיוניים לבריאות הכלבים  המבוגרים ניתן למצוא בקו המזונות של יוקנובה:
* יוקנובה סניור לכלבים מגזעים קטנים ובינוניים
* יוקנובה סניור לכלבים מגזעים גדולים
 

      

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים