אייאמס. תזונה משובחת לכל החיים יוקנובה. תזונה שמבינה את הכלב שלך
באנר הרשמה יוקנובה
באנר אייאמס
טלפון לשירות לקוחות יוקנובה
באנר סרטונים יוקנובה
טיפים לבדיקת מצב בריאותו של כלבך

 

 

מצבו הגופני של כלבך מעיד במידה רבה על תזונתו.

אם לא יקבל את רכיבי המזון החיוניים לגופו, יפגע הדבר במצבו הגופני הכללי. העזר בתמונה שלפניך ובשאלות הנלוות אליה כדי לבחון באיזו מידה כלבך זוכה לתזונה המתאימה לו. אם אינך יכול לענות בתשובות "כן" על כל השאלות, זה הזמן שתשקול להאכיל את כלבך באחד ממזונות יוקנובה אם אינך עושה זאת עדיין.


 

בדיקות שגרתיות

חשוב שתבדוק בעצמך את הגור שלך באופן קבוע וסדיר כדי לעקוב אחר מצב בריאותו. הרגל אותו לשגרה של נוהלי בדיקה וטיפוח יומיומיים. פעם אחת בשבוע לערך בדוק היטב את עיניו, אוזניו, פיו, רגליו וציפורניו. התהליך יארך דקות אחדות בלבד ותגלה שהוא יעיל בגילוי מוקדם של פציעה או חבלה, בטרם יחמירו. אם תגלה דבר מה חריג, אל תהסס להתייעץ עם הווטרינר שלך.

 

עיניים

ודא שעיני הכלב אינן אדומות או מודלקות, שאינן דומעות יותר מכרגיל, שלא חל שינוי בגוון הקרנית ושעפעפיו אינם סגורים למחצה. אם הגור מרבה לשפשף את עיניו יותר מכרגיל, בדוק היטב אם אם אינן מודלקות. במקרה של ספק פנה לווטרינר.

תוכל לשמור על בריאות עיניו של כלבך אם תקפיד על נקיונן.

נגב את אזור עיניו בעדינות באמצעות פיסת צמר גפן נקייה טבולה במים פושרים.

 

אוזניים

אוזניים בריאות הן נקיות, חסרות ריח וצבען ורדרד. במידה והאוזן מפרישה שעווה או נוזלים מדיפי ריח רע או במידה והגור מרבה להתגרד או לטלטל ראשו בחזקה יש לפנות מייד לווטרינר. 

כדי לשמור על בריאות האוזניים נקה בעדינות את השטחים החיצוניים הגלויים באמצעות פיסת צמר גפן טבולה במעט מים או בעזרת טיפות אוזניים המיועדות לניקוי, אל תחדור לעומק האוזן. ניקוי האוזניים חיוני בעיקר אצל כלבים בעלי אוזניים שמוטות, המועדים יותר מכלבים אחרים לזיהומי אוזניים.

 

כפות רגליים

אם הכלב שלך מרבה ללקק את אחת מכפות רגליו או משאיר אותה מורמת בשעת ההליכה, ייתכן שישנה בעיה כלשהי. בדוק את הרגל בעדינות, וודא כי גוף זר אינו נעוץ בין כריות כך הרגל או בפרווה המקיפה אותן. אם אינך מגלה כל סימן ברור לפציעה, הרם לאט את כף הרגל ולחץ בעדינות רבה על כל אחד מחלקיה - ייתכן שהוא סובל מפגיעה פנימית. אם יש חשש לכך, התייעץ עם הווטרינר שלך.

שמור על ניקיון כפות רגלי הכלב .הרחק מהן אניצי עשב, קוצים, אבנים קטנות או כל גוף זר אחר שננעץ בהן. במקרה שיש צורך לגזור מעט מפרוותו, השתמש במספריים קהי קצוות על מנת שלא לפצוע את העור הרך של כף הרגל.

 

שיניים וחניכיים

שיני החלב של הכלב נושרות בין הגילים ארבעה לשישה חודשים ואז צומחות השיניים הקבועות שלו. אל תיבהל אפוא, אם תמצא את  אחת משיניו הקטנות מוטלות על הרצפה או נעוצה במשחקי הכירסום שלו (הרחק את השן כדי שהגור לא יבלע אותה). בדוק אם יש נפיחות כלשהי בפיו, וודא שאין שום חלקיק זר נעוץ בין שיניו. לאחר בקיעת שיניו הקבועות, בדוק את צבען, וודא שאין בהן סימני ריקבון, שאינן שבורות או רופפות. בדוק גם אם החניכיים דלוקות או נסוגות. חניכיים בגוון חיוור הן לעיתים סימן מחלה או לבעיה בריאותית כלשהי. הקל על הגור שלך בעת בקיעת שיניו בכך שתספק לו עצם מעור קשיח או כדור גומי קשה שיוכל לנעוץ בו את שיניו, שאם לא כן, קרוב לוודאי שיעדיף את חפצי הבית.

לאחר בקיעת השיניים הקבועות יש להקפיד לשמור על בריאותן.

הידעתם ש- 85% מהכלבים בסובלים מבעיות שיניים וחניכיים כשהן גדלים?

מזונות יוקנובה לבוגר המכילים את הנוסחה הדנטלית מונעים ופותרים את הבעיה - מינרלים מיוחדים המשתחררים מהכופתוית  ומצפים את השיניים למניעת הצטברות אבן -השן בזמן הארוחות גם ביניהן.

 

ובינתיים, שמור על בריאות השיניים באמצעות ניקיונן במברשת שיניים בתדירות קבועה.  

 

משקל גוף תקין

חשוב לעקוב באופן קבוע אחר משקל הגור כדי למנוע משקל עודף או השמנת יתר. המחשבה שכמות גדולה יותר של אוכל תגרום לגור להיות גדול וחזק יותר אינה נכונה והתוצאה שלה היא גור שמן. השמנה גורמת ללחץ על השלד , העצמות עדיין בתהליך גדילה והעומס עליהן יכול להביא להתפתחות לא תקינה .  

 

איתור מחלות

 

נסה לעקוב אחר הסימנים לבעיות בריאות :

 

§         אובדן תיאבון מתמשך

§         ירידה או עלייה פתאומית במשקל

§         אובדן משקל הדרגתי מתמשך

§         עייפות או חוסר היענות לבצע תרגולים

§         צימאון מוגבר

§         מתן שתן לעיתים תכופות מאוד, או לעיתים רחוקות מאוד

§         שלשול או צואה רכה במיוחד או צואה עם סימני דם

§         הקאות חוזרות

§         הפרשת רוק מוגברת או נשימה לא סדירה

§         פרווה חסרת ברק או מדולדלת

 

אם גילת אחד מהסימנים הללו, עקוב בקפידה אחר הכלב שלך כדי לבדוק אם התופעה מתמשכת. ויתור על ארוחה אחת עדיין אינו סימן ל"אובדן תיאבון" כך שאין סיבה לדאגה, אבל רצוי לגלות ערנות. אם הכלב נראה לך חולה, פנה לווטרינר שלך.

 

 

 

  

 

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים