אייאמס. תזונה משובחת לכל החיים יוקנובה. תזונה שמבינה את הכלב שלך
באנר הרשמה יוקנובה
טלפון לשירות לקוחות יוקנובה
באנר אייאמס
באנר סרטונים יוקנובה

בריאות השיניים והחניכיים

ניקיון הפה
ניקיון הפה חשוב ביותר לכלבים. עד הגיעם לגיל 3 כ-80% מהכלבים עלולים לפתח בעיות שיניים. עם זאת רק 5% מבעלי הכלבים מצחצחים את שיני הכלבים באופן קבוע. נסה לדמיין איך היית מרגיש אם לא היית מצחצח את שיניך לעולם.
כדי לשמור על ניקיון הפה ובריאות השיניים כלבך זקוק ל:
• מזון יבש עשיר בחומרים מזינים.
• בדיקת שיניים מקצועית לפחות פעם בשנה, ומוטב כל 6 חודשים.
• צחצוח שיניים קבוע עם משחה מיוחדת לכלבים.

בעיית האבנית ואבן השן
גם אם שיני הכלב נראות בריאות, סביר שמצטברים עליהן חיידקים היוצרים יחד עם חלבוני הרוק ושאריות המזון, שכבת אבנית רכה (פלאק). האבנית מתקשה במשך הזמן והופכת לאבן שן (טרטר). האבנית הרכה ניתנת להסרה באמצעות צחצוח שיניים, לעומת זאת, משקעים של אבן שן קשים יותר להסרה. רק הווטרינר יכול להסיר אבן שן באופן מקצועי.
הצטברות אבנית ואבן שן עלולה לגרום לבעיות רציניות בחלל הפה של כלבך. בעיות אלה יכולות לבוא לידי ביטוי בריח רע מהפה, דלקת חניכיים ובעיות אכילה. במקרים שבהם לא מטפלים בזמן, גם לאבדן שיניים ולמחלות כלליות.

הטיפול בחלל הפה בזמן הארוחות וגם ביניהן
מזון איכותי יבש עשוי להועיל לכלבך בכך שהוא מסייע לצמצום הצטברות האבנית במהלך הארוחות. רוב המזונות היבשים מנקים את משקעי האבנית באופן מכני בזמן הלעיסה אך רק מהשיניים הטוחנות. מזונות הפרימיום של יוקנובה מסוגלים לעשות הרבה יותר מזה.
כבר במגע הראשון עם הכופתיות הקשות של יוקנובה מתרחשת פעולה מכנית המסייעת בניקוי משקעי האבנית מהשיניים. באותו זמן, מינרלים מיוחדים משתחררים מהמזון ונצמדים אל פני כל השיניים (ולא רק הטוחנות). מינרלים אלה יוצרים שכבה דקה המונעת הצטברות של חומרים היוצרים אבנית. הפעילות הכפולה של הכופתיות עובדת בזמן הארוחה אך שכבת המינרלים על פני כל השיניים מגנה עליהן גם בין הארוחות.

 

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים