אייאמס. תזונה משובחת לכל החיים יוקנובה. תזונה שמבינה את הכלב שלך
טלפון לשירות לקוחות יוקנובה
באנר אייאמס
באנר הרשמה יוקנובה
באנר סרטונים יוקנובה

מפגש ראשון עם הוטרינר

צעד חיוני בהבטחת בריאותו התקינה של הגור הוא ביקור במרפאה הוטרינרית. מומלץ לעשות זאת מוקדם ככל האפשר כדי לוודא שהגור בריא וכדי לקבל תדרוך וטיפים הקשורים לבריאותו וחינוכו של הגור.
הביקור חייב להיערך לא יאוחר מגיל 6-8 שבועות, מועד מתן החיסון הראשון.
חשוב שהביקור הראשון יזכר כחוויה נעימה עבור הגור כדי שבעתיד לא יגלה התנגדות למהלך הבדיקה ולטיפול המוצע.
כדאי לשלב מתן חטיף ע"י צוות המרפאה, ליטוף ומילה טובה, והעיקר להיות רגועים ושמחים כדי שהגור יקלוט שאין איום בתחומי הקליניקה.

טיפול בטפילים פנימיים
בביקור הראשון הגור יעבור בדיקה פיזית כללית ובדיקה לנוכחות טפילים חיצוניים. אם כל הממצאים תקינים הוטרינר יתן לגור טיפול נגד טפילי מעיים בכדור או בזריקה. יש לחזור על הטיפול כעבור 10 ימים.
שני סוגי טפילי מעיים נוטים להתמקם בגוף הגור:תולעים עגולות המועברות אליו בעת היניקה דרך חלב האם ותולעים שטוחות שהגור נדבק בהם על ידי בליעת פרעושים בעת ההתגרדות.

טיפול נגד טפילים חיצוניים - פרעושים וקרציות
יש להקפיד לסלק מהכלב טפילים חיצוניים - פרעושים וקרציות. פרעושים עלולים לגרום לגרויים קשים בעור, לאלרגיות ואף להדבקות בטפילי מעיים.
הוטרינר ימליץ לך על הטיפולים היעילים. חשוב לטפל גם בסביבת המגורים ו/או הגינה ולוודא שהם נקייים מפרעושים וקרציות

חיסונים
כל עוד הגור יונק הוא סופג מחלב האם נוגדנים המגנים עליו. בתקופת הגמילה (8 שבועות) הוא רגיש במיוחד וחייב לקבל סידרת חיסונים כנגד 6 מחלות זיהומיות קשות ומדבקות שיכולות  לגרום למוות. על חיסון זה נדרשת חזרה של 3 פעמים בהפרש של שבועיים כדי להבטיח שהכלב יפתח עמידות מספקת למחלות ויחשב כמחוסן. בקבלת החיסון תקבלו פנקס חיסונים בו ירשמו החיסונים שהכלב יקבל ומועד החיסון או הטיפול הבא. לפי החוק כל כלב מגיל שלושה חודשים חייב בחיסון נגד כלבת

תיוג הגור
לפי החוק בעת חיסון לכלבת חייב הגור גם בשבב אלקטרוני המוחדר מתחת לעור. השבב יאפשר לאתר את הכלב אם הלך לאיבוד או נגנב .

 

 

 

  

 

 

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים