אייאמס. תזונה משובחת לכל החיים יוקנובה. תזונה שמבינה את הכלב שלך
באנר הרשמה יוקנובה
טלפון לשירות לקוחות יוקנובה
באנר אייאמס
באנר סרטונים יוקנובה

* כלב בררן

כל ארוחה היא מלחמה אחת גדולה, אתה מוצא את עצמך רודף אחריו עם הצלחת מוציא קולות משונים, העיקר שיאכל. לפעמים אתה לא עומד בפני העיניים החומות הגדולות ושוב אתה נשבר ונותן לו את החטיף שהוא אוהב. לא, אני לא מדברת על הילד שלך, אני מדברת על הכלב שלך.אם הכלב שלך אינו מסיים את מנת המזון היומית שלו, אם לוקח לו שעות רבות לאכול וגם אז הוא לא גומר את המנה, כנראה שיש לך כלב בררן.
ישנם שני סוגי כלבים: כלבים שחיים כדי לאכול, כמו הבוקסרית שלי וכמו 99% מהלברדורים, כלבים אלה יאכלו כל דבר שתשים לפניהם, תוך 60 שניות, בלי לרחרח ולבדוק מה זה. לעומתם ישנם כלבים שאוכלים כדי לחיות, כלומר אוכלים כמויות מינימאליות שמאפשרות להם לתפקד. פוסט זה לא מדבר לא על הסוג הראשון וגם לא על הסוג השני ,פוסט זה מדבר על  "הבררנים" –אלו כלבים שיאכלו כמויות בלתי נדלות מהמזון האהוב עליהם (חטיף,שאריות..) אך יסרבו בעקשנות לגעת במזון המיועד להם. אם יש לך כלב שמאז ומתמיד אכל מעט והוא במשקל תקין, ערני,שמח וטוב לבב ופרוותו בוהקת מבריאות אז אין פה כל בעיה.
סירוב אכילה המופיע באופן פתאומי והכלב לא נראה כתמול שלשום דורש ביקור אצל הווטרינר.שינויי הרגלי אכילה הם סימן למגוון בעיות רפואיות. אם מדובר בגור, אל תחכה מעל 24 שעות ,גורים זקוקים לאנרגיה זמינה והם לא נוטים להיות בררנים.
אם הבררנות הופיעה באופן הדרגתי, כדאי להבין מה מקור הבעיה, מספר שאלות יכולות לעזור לנו להבין מדוע ולמה:
האם אתה קונה לו מזון איכותי?
כאשר אתה קונה שק של 20 ק''ג במחיר נמוך, (כלבך לא יודע לקרוא ולזהות שזה מזון כלבים), חשוב שתדע שמרכיבי המזון פחות איכותיים, שהפורמולה שלו מורכבת מפחות בשר ויותר מתחליפי חלבון צמחים ולכן אל תתפלא שכלבך כצאצא לאבותיו הטורפים לא מסכים לאכול אותו.לעיתים המצב הפוך היות ומזונות זולים מכילים חומרי טעם וריח מלאכותיים הכלב עשוי להמשך למזון. קרא את התווית! בנושא מזון לכלבים דווקא היקר הוא הזול – קנה לכלב  מזון איכותי. אם אתה כן קונה מזון איכותי ובכל זאת הוא לא אוכל שווה לגשת ולבדוק את שק המזון, האם המזון בתוקף ? האם יש לו ריח יוצא דופן המעיד שהמזון התעפש?
אם המזון מריח ונראה טוב ,יכול להיות שהכלב פשוט לא אוהב את הטעם.
האם ניסית לשנות טעם? אם ניסית וגם את השק הנוסף לקח לו "יובלות" לסיים נשאלת השאלה:
האם הכלב שבע כי הוא מקבל מזון ממקור אחר? כמו פח הזבל השכונתי, השכן, האוכל של הכלב או החתול של השכן, המסעדה ממול, בני משפחה המאכילים בסתר או לא בסתר. אם כן וכלבך מקבל או משיג סטייק/ חביתה/ כבד,/נקניק/ בורקס ...השאלה המתבקשת היא למה אתה תוהה שהכלב מסרב לאכול את המזון המעולה שאתה משקיע וקונה לו ? אי אפשר לצפות מכלב שמקבל מזון של אנשים על בסיס קבוע להתלהב מהמזון המסחרי האיכותי שקנית לו (אלא אם הוא לברדור למשל).

איך אפשר לעודד כלב בררן להתחיל לאכול:
פעילות קצרה (טיול ,משחק) ידועים כמעודדי תיאבון. לעומת זאת אין לצאת לפעילות אינטנסיבית עם הכלב לאחר שאכל ,נכון בעיקר לכלבים "עמוקי חזה" (מבנה המאפיין בעיקר גזעים גדולים), כדי למנוע היפוך קיבה.
שים את הכופתיות במשחק שמחביאים בו מזון תוך כדי משחק הכופתיות משתחררות בהדרגה.
חלק את המנה היומית למספר רב של ארוחות.
אל תדחוק בו לאכול, אל תגיש לו לפה, שים בקערה ולך משם.
כמו באנשים גם בכלבים ארומה משפרת את הטעם .מזון קר הוא בעל ארומה נמוכה,חימום קל (חשוב לוודא שפנים הכופתיות לא לוהט)משפר ארומה.
ודא שהכלב לא מקבל מזון ממקור אחר/ שאריות/חטיפים מרובים .הדבר דורש התמדה והיענות של כל הסובבים את הכלב. כן גם של ילדך בן השנה שהכלב רגיל לשבת מתחת לכסא אוכל שלו ולנקות את כל הבלגאן סביב.
אם בכל זאת הכלב ממשיך לסרב למזון שלו- הפיתרון הוא לקנות לו שימורים איכותיים המותאמים לכלב ולערבב כף או שתיים עם המזון היבש האיכותי שלו. אם אתם בקטע של "חייבים לתת שאריות" כחלק מהשקפת עולמכם אז לפחות הקפידו שהשאריות תהיינה איכותיות (ללא עצמות,ללא תבלינים,ללא שום או בצל..) והן תינתנה יחד עם המזון היבש האיכותי בקערה של הכלב.
ואם עדיין הכלב צעיר או חדש בבית ואפשר לעצב את הרגלי האכילה שלו ,הרי  לפניך כמה עצות:
התחל עוד לפני הרגע הראשון- עוד לפני שאתה מביא את הכלב הביתה שב עם המשפחה וביחד קבעו את החוקים שמתאימים לכם בגידול הכלב ,חוקים אלה מחייבים את כול בני המשפחה.
אל תאכיל את כלבך שאריות. מספיק פעם אחת כדי שהרגל זה ישתרש.
אל תיתן לכלב לקשר בן המזון שלך לשלו. תאפסן את המזון ,את הצ'ופרים והמשחקים שלו בארון משלו קרוב למקום האכלה שלו. אל תאכיל אותו מהשולחן או מהשיש.
כלב לא זקוק לגיוון, כלבים אינם‮ "‬מואסים‮" ‬או‮ "‬משתעממים‮" ‬מהאוכל שלהם‮. ‬הצורך בגיוון הוא תכונה אנושית נרכשת‮.יותר מדי גיוון מפתח כלב בררן שילמד לחכות למזון טעים יותר.
חטיפים איכותיים לכלב מומלצים כחיזוק חיובי ולא יותר מ10% מצריכת הקלוריות היומית.
כלב הוא חיה האוהבת שיגרה ומתפקדת טוב יותר בשיגרה. הימנע מהאכלה בזמנים לא צפויים.
למד את הרגלי האכילה של כלבך.יש כלבים שלא יאכלו כשהם לבד בבית, יש שלא יאכלו כשיש המולה בבית, יש שיאכלו בנוכחות כלב אחר או להיפך. אף פעם אל תשמש בתחרות על אוכל בין כלבים כדי לעודד אכילה.


סבלנות והתמדה הם המפתח להצלחה.
בתיאבון.. 

דרונט בניית אתרים