אייאמס. תזונה משובחת לכל החיים יוקנובה. תזונה שמבינה את הכלב שלך
באנר הרשמה יוקנובה
טלפון לשירות לקוחות יוקנובה
באנר אייאמס
באנר סרטונים יוקנובה

* צעצוע זה כול הסיפור

משום מה אנשים מופתעים לגלות שלכלבים יש צורך בצעצועים.
גם בנושא זה כלבים לא שונים מילדים, צעצועים ממלאים אצלם את אותן פונקציות: כלים לפיתוח מנטאלי, רגשי ופיזי.
החוכמה היא רק למצוא את הצעצוע המסוים שילהיב את הכלב שלך.
בעוד הצורך במשחקים משותף לכל גורי הכלבים (למשחק תפקיד חשוב בהתפתחות שלהם) הרי שכלבים בוגרים שונים האחד מהשני בהעדפותיהם: יש כלבים שישחקו רק אם מפעילים אותם , יש כלבים שישחקו רק תמורת גמול טעים-לדוגמא צעצוע שמוחבא בתוכו חטיף.
התשובה לטענה "הכלב שלי לא אוהב לשחק " היא- שפשוט עדיין לא גילית מה מלהיב את כלבך.

איך לבחור משחק?

צריך לזכור שהצעצוע צריך להתאים לכלבך ולא לך ,לפעמים תופתע לגלות שמה שמלהיב אותך ממש לא מרשים אותו.

מה הופך צעצוע לצעצוע מוצלח?

בשתי מילים: צעצוע שמעסיק את הכלב ושאינו מסכן אותו.

עדפותיו של הכלב נקבעות לפי:
1. הפונקציה של הצעצוע (לעיסה, הבאה...)
2. מרקם
3. חשיפה קודמת שלו לצעצוע
ולכן לפני שאתה רוכש צעצוע הקדש מחשבה לנתונים הנ''ל.

יש מגוון עצום של צעצועים:
צעצועים מצפצפים- מתאימים לכלבים סקרנים ,צעצועים שמתאימים לכלבים עם יצר ציד חזק הם צעצועים שמערבים חיפוש תפישה והבאה כמו פריסבי או כדור.
לגבי כדור חשוב שתהיה לכלב יכולת להחזיר אותו ולכן עדיפים כדורים שמחוברים לחבל כמו "כדור רוגטקה" של חברת קרלי או כדורים שמחוברים אילו חבלי קשירה, כלבים שמעמדם בהיררכיה נמוך אוהבים צעצועי משיכה (הבעיה שמשחקי משיכה לפעמים יוצאים מכלל שליטה ומפתחים התנהגות תוקפנית).
ישנם צעצועי לעיסה שאמורים להתאים לכולם כי כל הכלבים צריכים ללעוס! צעצועי לעיסה עוזרים בהורדת אבן שן, צעצועי לעיסה חשובים במיוחד לגורים כי לעיסה מרגיעה חניכיים מגורות וכואבות. צעצועי לעיסה עוזרים לשיני החלב שמתקשות ליפול וחוסכים את הצורך בהרדמה כדי להסיר אותן.
חשוב לספק לכלב צעצועים במגוון רחב של מרקמים. שימו לב מה הפריטים שהכלב מעדיף ללעוס וספקו לו צעצועים בעלי מרקם דומה. צעצועים אלה עשויים להיות בדיוק מה ששיני הכלב דורשות באותו זמן.

אתה מעוניין שהכלב יתעניין בצעצועים !!

עוד כשהכלב גור זו ההזדמנות שלך לסגל לו הרגלי לעיסה ומשחק חיובים ובריאים, זה האינטרס שלך שהכלב יתעניין בצעצועים. מעבר לבריאות השיניים יש למשחק השפעה מרגיעה ותיעול האנרגיות למקום חיובי, כלבים הם יצורים חכמים וסקרנים הדורשים גירויים אינטלקטואלים, צעצועים הם האלטרנטיבה עבור הכלב לעומת משחק עם חפצים שלך, צעצועים בונים קשר בריא יותר בינך לבין הכלב וצעצועים הם כוח מניע לכלבים בדיוק כמו מזון. בנה את התעניינות הכלב בצעצועים ואת כוחם המניע עבורו כבר מהרגע שהכלב מגיע לחיות איתך. הפוך את המשחק לחוויה מרגשת עבורו,עשה זאת על- ידי שפת גוף, עידוד מילולי, קול נרגש. כדי למנוע בררנות ייתר חשוב לחשוף את הגור למגוון מרקמים.צעצועים ראשונים לגור צריכים להיות רכים , עם התפתחות הגור צריך להתאים לו את הצעצוע לפי גודלו, כוחו ,כוח הלסת שלו וגיל שיני החלב שלו.

בטיחות

צריך לדאוג שלא רק הצעצוע יהיה בטוח אלא גם ההתנהגות סביב המשחק .
אחת הסכנות בצעצוע לא בטוח היא בליעה ,צעצועים לא מתאימים בגודלם או צעצועים לא איכותיים יכולים להסתיים בחסימת קיבה או מעיים ובניתוח להוצאת הצעצוע. באופן הגיוני בגלל החשש שהכלב יבלע חתיכות מהמשחק בעלים קונים צעצועים קשיחים. אבל יש למעבר זה מחיר-שבירת שיניים . שבירת שיניים יכולה לקרות מצעצועים קשים מדי או ממשחק לא זהיר כמו בעת תפיסת צעצוע קשיח(פריסבי , כדור) שנזרק באוויר או בעת משיכת צעצוע מפיו של הכלב, אם הכלב מתעקש-יש להרפות.משחקי תפיסה והבאה חשובים ביותר ועונים על הצורך של הכלב לספק את רצונך, לכן כדאי מאוד ללמד בשיטות חיוביות את הכלב לשחק במשחקים כאלה אבל חשוב להקפיד שהפריסבי או הכדור יהיו עשויים מגומי רך ואיכותי . יש להימנע מלגרום לכלב לקפוץ קפיצות לגובה רב היות ונחיתה רק על רגלים אחוריות יכולה להוביל לפציעה , כמו קרע הרצועה הצולבת בברך.

משחק בצעצועים בנוכחות של יותר מכלב אחד יכול להיות בעייתי:
ישנם כלבים שילחמו על הצעצוע בדיוק כמו על מזון .ריב יכול להתפתח גם כשנותנים שני צעצועים זהים לשני הכלבים או שנותנים להם שפע של צעצועים שונים . כאן יכולים לבוא לידי ביטוי היבטים התנהגותים של דומיננטיות, תחרות, ותשומת לב.חשוב לספק זמן משחק ולעיסה לכל כלב .אחת הדרכים היא להפרידם פיזית בעת מתן המשחק, או אם אתה מוציא אותם בנפרד לטיול כדאי להשאיר לכלב שנשאר בבית צעצוע לעיסה.

כשהכלב לבדו בבית
אם התמזל מזלך הכלב שלך מעביר את הזמן כשהוא לבדו בשינה אבל אם הכלב שלך סקרן הוא יעביר את הזמן בחיפוש אחר תעסוקה שהוא מייצר לעצמו כמו: עיצוב מחדש של ריהוט הבית או אם הוא בחצר הוא יכול לפתח קריירה של גנן.יש כלבים שמרוב שעמום יתחילו בליקוק עצמי אובססיבי עד ליצירת פצע כרוני. בדרך כלל כלבים לא משחקים כשהם לבדם אלא אם המשחק הוא משחק הרסני.צעצועי לעיסה הם אלה המסייעים לכלב משועמם להעביר את הזמן, ומספקים לו תעסוקה בשעות שבהן הוא נשאר לבדו . הצעצועים האידיאלים הם אלו שמוחבא בהם מזון או עצמות מחנויות מחמד.

שלושה סוגי משחק בטבע
התנהגות משחק מורכבת קיימת בטורפים ובפרימטים.
בעל החיים אינו מבזבז סתם אנרגיה על התנהגות משחק.
ישנם שלושה סוגי משחק: משחק אקרובטי-רצף תנועות לפיתוח השרירים והקורדינציה.
משחק חוקר- משחק לבדיקת עצמים ולהתעסקות יצירתית איתם.
משחק חברתי- לפיתוח כישורים חברתיים.
חשוב שבשגרת החיים של הכלב שלך תינתן לו ההזדמנות לקיים את שלושתם,נכון שצעצועים הם אמצעי טוב אבל אין הם מהווים תחליף למפגשים של הכלב עם כלבים אחרים.       

בתמונות - באווי, בת שנתיים. בשביל באווי זה לא מובן מאליו שאפשר לשחק, היא ניצלה מחיי הרחוב הקשים והיום - היא נהנית ממזון איכותי של יוקנובה, משחקים ככל שתרצה והמון המון אהבה.....

דרונט בניית אתרים