אייאמס. תזונה משובחת לכל החיים יוקנובה. תזונה שמבינה את הכלב שלך
באנר הרשמה יוקנובה
באנר אייאמס
טלפון לשירות לקוחות יוקנובה
באנר סרטונים יוקנובה

סיפורה של ליידי

את ליידי מצאתי ברחוב, ממש במקרה, כי בכלל לא התכוונתי ללכת בדרך הזאת, אך סטיתי מדרכי והלכתי דרך הרחוב הזה בכל זאת ואז הבחנתי בה. כלבה שהראתה מוזנחת מאוד ביקשה להיכנס לחנות שמוכרת מזון וציוד לבעלי חיים, אך גורשה משם.

מצבה היה עגום ומעורר רחמים, רזה מאוד וקרובה לאפיסת כוחות, ניכר היה שבקושי כוחה בה עוד קצת לעמוד על רגליה. מראה החיצוני היה נורא. חלק גדול משערה נשר והעור הפך לשחור והדיף ריח צחנה בלתי נסבלת.

בברירור עם המוכרת בחנות העלה שמדובר בכלבה שננטשה על - ידי בעליה. זה זמן רב שהיא ברחוב. שני אנשים שרחמו עליה אספו אותה לביתם אך לא הסתדרו עימה והיא שוב ננטשה. המוכרת לא האמינה למשמע אוזניה שהחלטתי אני לאמץ את הכלבה. "אני מכירה את הכלבה זמן רב "אמרה לי ותמיד יש לה בעיות עור". אך אני הבטתי לתוך עיניה של הכלבה, ומעבר ליאוש והעצב שנבטו מעיניה יכולתי לראות לעומק וידעתי שהיא כלבה בעלת מזג נוח.

הצעד הראשון היה לקחתה מייד לרופא וטרינר. היא היתה במצב של תת- תזנה ומורעבת מאוד. בנוסף לאוכל שאותו החלה לקבל בסדירות נזקקה לויטמינים, מינרלים ותוספים אחרים שחיזקו אותה. ליידי אז היתה כבת שנתיים. בהמשך הופנתי לטיפול אצל וטרינר מומחה לעור. הסתבר שליידי רגישה למזון, ובמקרה זה יש לכלבים עוגן הצלה שהוא מזון היפואלרגי שאינו גורם לרגישות. מדובר ב- " דרמטוזיס" מתוצרת יוקנובה. מזונה של ליידי שווה אפוא ל"דרמטוזיס" ומותר לה לאכול רק אותו.

עוד הסתבר שכאשר נמצאה על- ידי התפתחה על עורה פטרייה שהייתה הסיבה לריח הנורא. גם זה טופל ונעלם.

ליידי החלימה לחלוטין כעבור כ- 8 חודשים, עורה החלים לחלוטין וכל שערה צמח מחדש, מסתבר ש"דרמטוזיס" פשוט מציל אותה שכן אין לה יותר תגובות אלרגיות למזון, שמתבטאות בעור. הכלבה שנמצאה על - ידי מכוערת ודוחה הפכה ליפהפייה אמיתית, בלכתי כיום ברחוב עוצרים אותי אנשים שמתפעלים ממנה בהחלט גם שואלים אותי אם היא משתפת בתערוכות של כלבים.

גם התנהוגתה של ליידי השתנתה לחלוטין, חייה בעבר היו גרועים. היא הייתה מפוחדת מאוד, חסרת ביטחון ובקלות ניתן היה לשגות ולחשוב שהיא תוקפנית שכן לא אפשרה לאף כלב להתקרב אליה, ובמקרים רבים הגיבה בעויינות כלפי אנשים ברחוב שהתקרבו אליה, במיוחד כלפי גברים בעלי חזות חיצונית דומה. הרושם שלי שמישהו שכזה התעלל בה בעבר אושר ע"י מאלפת הכלבים אליה פניתי לייעוץ בתחילת הדרך. ליידי כיום היא כלבה שקטה ורגועה. היא נוכחה לדעת שאנחנו אוהביפ אותה וביתנו הוא גם ביתה לד והיא זוכה ליחס מאה, זה עשה את שלו, היא חזרה לעצמה וכיום היא מאוד ידידותית, נגשת בשמחה לכלבים אחרים ומניחה שילטפו אותה.

המסר שלי הוא שעם כל כלב אפשר להצליח, צריך רק לתת לכלב את ההזדמנות .

אתי פרנקל.

אני מבקשת להודות ל:
נירה ברגמן מנכל"ית וט-מגן שמספקת את מזונה של ליידי "דרמטוזיס", ד"ר רפי קישון, ד"ר אילן סקורינסקי, מאלפי הכלבים רפי ומאיה עטיה ו "תנו לחיות לחיות" שעזרו לי בתחילת הדרך.

דרונט בניית אתרים