אייאמס. תזונה משובחת לכל החיים יוקנובה. תזונה שמבינה את הכלב שלך
באנר אייאמס
באנר הרשמה יוקנובה
טלפון לשירות לקוחות יוקנובה
באנר סרטונים יוקנובה

* על קולרים, רתמות ומה שביניהם..

 

כלבת הפינצ'ר הקטנה שהגיעה לעמותה בשבוע שעבר היתה אמורה להתחיל חיים חדשים. נמצא עבורה בית אומן והעמותה התחייבה לדאוג לה ולמצוא לה בית חדש, טוב יותר מזה שנטש אותה לגורלה. בית לכל החיים. לצערנו זה לא קרה. במהלך טיול, הכלבה הקטנה, שהיתה מפוחדת ולחוצה, השתחררה מהרתמה שלה וברחה. יום למחרת נמצאה גופתה על הכביש. האם ניתן היה למנוע את האסון?
תמצאו דעות רבות בנושא קולרים, רתמות ורצועות לכלבים. על אותו מוצר תוכלו בקלות למצוא המלצות חמות ואזהרות חמורות. אז איך יודעים מה הכי טוב לכלב שלנו? לפי מה בוחרים?
קודם כל – האיכות. בחרו חברה מוכרת שעומדת מאחורי המוצרים שלה, ודאו שהאבזמים איכותיים ושיש אפשרות להקטין או להגדיל את הקולר/רתמה. (למוצרי "קרלי", למשל, יש מנגנון בטיחות למניעת פתיחת האבזם)
התאמת המוצר לכלב – ההתאמה חשובה גם מבחינת הגודל – לא מהודק מדי, אך מהודק מספיק כדי שהכלב לא יוכל להשתחרר, ובנוסף צריך לחשוב על אופי הכלב. האם יש לכם כלב פחדן? חשבו היטב איזה מוצר יספק את הביטחון שלא ייבהל ממשהו ויצליח לברוח. אם הכלב שלכם מושך – מצאו פתרון שישמור על צווארו מנזקים עתידיים (וזכרו שניתן ללמד אותו לא למשוך). גם על הגזע צריך לחשוב – העדיפו רתמות לגזעים פחוסי אף הסובלים מבעיות נשימה ולגזעים בעלי נטייה מולדת לפריצת דיסק וקריסת קנה הנשימה כיוון שהרתמה מונעת לחץ על איזור הצוואר.
הישמרו מקולרי אילוף ללא הדרכה מתאימה – קיימים קולרי אילוף שונים, חנק, דוקרנים, חצי חנק, קולר אלקטרוני, רתמה למניעת משיכות ועוד. כל אחד מאלה הוא אביזר אילוף לכל דבר והשימוש בהם מחייב הדרכה מקצועית.
הימנעו מרצועות מתארכות – הן אמנם נוחות לשימוש ומאפשרות לכלב מרחב תנועה מבלי להיות משוחרר, אך הן מסוכנות. קרו לא מעט מקרים של כלבים שנדרסו כשהמנגנון התקלקל בדיוק לפני הכביש. מעבר לסכנה, רצועות מתארכות פשוט מלמדות את הכלב למשוך, כיוון שאין לו דרך לדעת כמה רצועה משוחררת עבורו.
לסיכום, בחרו בחוכמה את האביזרים בהם אתם משתמשים, זו לא רק נוחות – זה ההבדל בין חיים למוות.
לזכרה של הפינצ'רית הקטנה.

 


 

דרונט בניית אתרים